به مناسبت سالروز شهادت تخریبچی شهید محمدعلی آذری

نام و نام خانوادگی: محمد علی آذری

تاریخ تولد: ۱۳۳۹

مسئولیت: فرماندهی تخریب لشکر قدس

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۰۱/۲۶

محل شهادت: فکه

عملیات: والفجر

تخریبچی شهید محمدعلی آذری+دانلود تخریبچی 68

جهت دریافت سایز اصلی پوستر  اینجا کلیک کنید.

 شهید محمدعلی آذری درسال ۱۳۳۹ در میان خانواده ای مذهبی پا به عرصه وجود نهاد .

با وجود ضعف بدنی دارای هوش سرشاری بود . پس از طی دوران دبستان و راهنمایی در مدرسه شهید آور به علت فقر مادی و موقعیت خانوادگی برای ادامه تحصیل وارد آموزشگاه حرفه ای شرکت نفت شد.بعداز دو سال به عنوان کارگر برق به استخدام شرکت نفت درآمد . وی نیز همچون دیگر جوانان به فعالیتهایی از قبیل پخش اعلامیه ها و نوارهای امام و نوشتن شعار روی دیوار پرداخت و به اعتصابات شرکت نیز شکل میداد و در همین موقع به کمک سایرین به ساختن حسینیه طالقانی آغاجاری پرداخت .

بعداز پیروزی انقلاب به فعالیتهای خود ادامه داد و با شروع جنگ تحمیلی به ندای امامش لبیک گفت و کار و تحصیل را رها کرد و به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت. در یورش دشمن شکن عملیات ثامن الائمه شرکت کرد و در این عملیات از ناحیه شکم و دست مجروح شد و چندین ماه در بیمارستان نمازی شیراز بستری گردید و بعداز چند ماه با وجود بیماری به خدمت سپاه در آمد و به کارش ادامه داد .

بعداز حمله رمضان به عنوان تخریب چی آغاز به کار کرد و آنچنان در این امور پیشرفت کرد که او را به فرماندهی تخریب لشکر قدس  منصوب گردید . یکی از فرماندهان منطقه ۸ سپاه میگفت هرگاه در عملیاتی اطلاع میافتیم که شهید آذری در خط مقدم است با خیال راحت به عملیات میپرداختیم .

در عملیات مقدماتی والفجر بر اثر اصابت ترکش از ناحیه پا مجروح شد ولی بر اثر مسئولیت سنگینی که احساس میکرد و حاضر نبود برای معالجه به بیمارستان برود و میگفت اکنون وقت ندارم انشا الله بعدا میروم و با شروع مرحله اول عملیات والفجر چون گذشته با پایی مجروح در پیشاپیش سایر برادران به خنثی نمودن مین ها پرداخت و در حالیکه شخصا حدود چهل متر معبر در میدان مین دشمن باز کرده بود هنگام تماس با بیسیم ترکش به پشت کتف چپش اصابت کرد و از سینه اش بدر آمد . بلافاصله او را به اندیمشک و از آنجا به بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان منتقل کردند . سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۱/۲۶ به آرزوی دیرینه خود که همانا شهادت بود نائل گردید . همیشه برادران را به تقوا و دعا توصیه میکرد و میگفت رمز پیروزی ما از این دعا ها میباشد .پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>